Παρουσιάσεις

Oι παρουσιάσεις διεξάγονται στην Αίθουσα R2

11:00 – 11:45

Κόκκινος Κρίνος: Η Τελευταία Κούκλα – Σοφία Δεληγιώργη


12:00 – 12:25

«Αίμα από Ασήμι»

Εκδόσεις Χάρτινη Πόλη

Ομιλητές: Αγγελίνα Παπαδημητρίου, Γιώργος Κωστόπουλος


13:15 – 13:45

«Angel Eyes Βιβλίο V: Πέρα απ’ τ’ Άστρα»

Ομιλητές: Λίλα Κίσσα-Φραγκομίχαλου


14:00 – 14:30

Γενική παρουσίαση του Moonlight Tales και του βιβλίου «And they lived happily ever after?»

Ομιλητές: Αγγελίνα Παπαδημητρίου, Έλενα Παπαδοπούλου, Ράνια Ταλαδιανού


15:00 – 15:45

Παρουσίαση των βιβλίων

Ήμισυς της Γεωργίας Καλαμαρά και το Νησί των Οστών της Μαίρης Βούλγαρη

Εκδόσεις Υδροπλάνο

Ομιλητές: Γεωργία Καλαμαρά, Μαρία Δαμιανάκου, Μαίρη Βούλγαρη, Γιώργος Αγγελίδης


16:00 – 16:30

ΟΒLIQUA – Μάριον Χωρεάνθη

Εκδόσεις 24 Γράμματα

Ομιλητές: Μάριον Χωρεάνθη, Βερίνα Χωρεάνθη


16:30 – 17:00

Ίλιεν – Θεόδωρος Παπαναγιώτου

Εκδόσεις 24 Γράμματα

Ομιλητές: Θεόδωρος Παπαπαναγιώτου, Φιλομένη Φλογερού


17:15 – 18:00

Adyta: όταν το heavy metal συναντά το dark fantasy.

Παρουσίαση νέου βιβλίου και σύντομη εισαγωγή στην μυθολογία Ψυχοπλάνης του συγγραφέα Γιώργου Μπελαούρη

Εκδόσεις Rising Star


18:15 – 19:15

Παρουσίαση νέων βιβλίων φαντασίας των Editions Momentum:

Ο Κλώνος – Ο Επισκέπτης – Η Νύχτα και ο Κεραυνός – Το Μυστικό της Νύχτας

Ομιλητές: Ellen Bradd, Αργυρώ Χαρίτου, Zephy Ross, Στάθης Σπυρόπουλος


19:30 – 20:15

RPG Stories – Παρουσίαση 3D Virtual Tabletop / World Builder

Brave Alice

Ομιλητές: Άγις Αγγελομάτης


20:30 – 21:15

Παρουσίαση της νέας κατεύθυνσης του εκδοτικού και της σειράς βιβλίων On The Road που θα αποτελέσουν μια καινούρια προσθήκη, καθώς και αναφορά στα βιβλία που είναι στο πρόγραμμα για να εκδοθούν για το 2022-2023  και παρουσίαση των βιβλίων «Ανάμεσα σε δύο κόσμους – Noctus#1» Αναθεωρημένη Έκδοση, «Και μετά όλα άλλαξαν»  2η έκδοση και «Favole Nere (L’ Albero delle Anime & To Κάστρο) Τα μαύρα παραμύθια».

Ομιλητές: Άννα Ραζή, Λένα Κικίδου

12:00 – 13:00

Οι Εκδόσεις Ελκυστής παρουσιάζουν τα βιβλία τους:

Η Γη των Αμόλυντων: Τριάδα – Η Γη των Αμόλυντων: Αιθέρας – Η Λάεεν και το μεγαλείο της: Το Έπος της Λάεεναρ – Η Λάεεν και το μεγαλείο της: Το Αίμα των Βασιλείων  – Το Ξόρκι των Αγγέλων: Η Κατάρα – Το Ξόρκι των Αγγέλων: Πάθη – Το ξόρκι των Αγγέλων:  Αποκάλυψη – Αιθέριον: Η Αιώνια Φωτιά – 12 Σύμβολα.

Ομιλητές: Ιωσηφίδης Ευάγγελος, Άγγελος Αναγνωστόπουλος, Λένα Ψύχα Κωνσταντίνος Πάτρας, Τσαμπίκος Σπάθας


13:15 – 13:45

«Αθάνατες του Αζραέλ»

Ομιλητές: Λίλα Κίσσα-Φραγκομίχαλου, Μαρία Κέρογλου


14:00 – 14:45

Mortal Grounds – Παρουσίαση επιτραπέζιου παιχνιδιού

Ομιλητής: Αλέξανδρος Μακρυδάκης


15:00 – 15:45

Παρουσίαση του Περιοδικού Αλλόσκομες Ιστορίες και

της ανθολογίας διηγημάτων «Στα Όνειρα Της Φαντασίας ΙΙΙ –Παιάνες Από Ατσάλι»

Εκδόσεις Allbooks

Ομιλητές: Χρήστος Κεσκίνης, Θανάσης Παπαγεωργίου


16:15 – 16:45

ΣΟΒΟΦ: Ο κινούμενος Ήλιος & ΣΟΒΟΦ: Τα κομμένα λουλούδια

Eκδόσεις 24 Γράμματα

Ομιλητές: Λέττα Βασιλείου, Μαντώ Μάκκα, Μαρία Μπακάρα


16:55 – 17: 35

Dim Day Red – παρουσίαση επιτραπέζιου & PC RPG

Ομιλητές: Σπύρος Δρακάτος, Βασίλης Καραβασίλης


17:45 – 18:45

Παρουσίαση νέων βιβλίων φαντασίας των Editions Momentum:

Η Κατάρα του Κόμη Πρόσπερο – Τhe Valley of Sighs & The Cycle of the 7 – Ζώα της Νυκτός – Μάρτυρας ενός Νεκρικού Κόσμου

Ομιλητές: Αγγελική Ράδου, Δημήτρης Κωσταρέλος, Μιχάλης Μάριος Καψάλης, Γρηγόρης Ασημίνης


19:00 – 20:00

5 + 1 συγγραφείς των εκδόσεων Πηγή μιλούν για τους Φανταστικούς κόσμους που έχουν δημιουργήσει

Ομιλητές: Δανάη Ιμπραχήμ , Δημήτρης Μπομπόλας, Ευσταθία Σορώκου, Άννα Σπανογιώργου, Γιώργος Χατζηκυριάκος, Χριστίνα Ψύλλα


20:15 – 21:00

«Cosmere» ο κόσμος του Brandon Sanderson

Eκδόσεις Φανταστικός Κόσμος

Ομιλητής: Θωμάς Π. Μαστακούρης

Share on
Share on Facebook
Facebook
0
elEL